Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  797 727 144

Ubezpieczenie na życie - indywidualne czy grupowe?

Indywidualne ubezpieczenie na życie to umowa pomiędzy osobą fizyczną a towarzystwem ubezpieczeniowym. Polisa ma na celu zapewnienie ochrony finansowej osobie i jej podopiecznym na wypadek śmierci. Grupowe ubezpieczenie na życie to umowa pomiędzy pracodawcą a towarzystwem ubezpieczeniowym. Polisa ma na celu zapewnienie ochrony finansowej pracownikom, którzy stracą pracę lub zostaną zwolnieni, a także osobom pozostającym na ich utrzymaniu w przypadku śmierci.

 

Czy wybrać polisę indywidualną, czy grupową?

Polisy indywidualne są droższe niż polisy grupowe, ale oferują też więcej korzyści. Grupowe są tańsze i zapewniają takie same korzyści jak polisy indywidualne, ale ograniczają zakres ubezpieczenia, który możesz uzyskać. Zasady grupowe są świetne dla osób, które nie muszą martwić się o potrzeby zdrowotne swojej rodziny. Jednak mimo wszystko zawsze wybierając ubezpieczenie na życie warto dokładnie przeanalizować OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia.Warto również wiedzieć, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć dwa ubezpieczenia - indywidualne i grupowe z pracy. Pośród zalet ubezpieczeń grupowych wymienia się przede wszystkim ich niską cenę, z kolei indywidualne pozwalają na bardzo dokładne dopasowanie oferty do naszych potrzeb, stylu życia i aktywności. Wybór pomiędzy nimi jest więc w większości przypadków bardzo trudny, jednak z pewnością warto rozważyć, czy nie opłaca nam się wykupić jednego i drugiego. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na korzyści i sytuacje, jakie nas w życiu spotykają, w których będziemy mogli liczyć na wypłatę środków z ubezpieczenia.

Po co wykupujemy ubezpieczenie na życie?

Kupujemy ubezpieczenie na życie, ponieważ chcemy uchronić naszych bliskich przed wszelkimi obciążeniami finansowymi, z jakimi mogą się zmierzyć w przyszłości, gdyby coś nam się stało. Chcemy, aby się nimi zaopiekowano i aby byli bezpieczni i w pewnym stopniu zabezpieczeni finansowo. Biorąc pod uwagę takie kwestie, z pewnością nie będziemy czuć się obciążeni koniecznością płacenia raty naszej polisy.