Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  797 727 144

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia grupowego dla firmy?

Jednym z wariantów ubezpieczeń oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe jest ubezpieczenie grupowe na życie przeznaczone dla grup zamkniętych, przede wszystkim dla pracowników zatrudnionych w jednej firmie. Taki rodzaj ubezpieczenia stanowi rodzaj benefitu pracowniczego, który zachęca do podjęcia pracy w danym zakładzie. Właśnie dlatego wybór ubezpieczenia grupowego dla firmy ma duże znaczenie.

 

O czym warto pamięć, wybierając ubezpieczenie grupowe dla firmy?

Ubezpieczenie, które opisujemy w dzisiejszym artykule, powinno być przede wszystkim odpowiednio dopasowane do preferencji przedsiębiorców chcących z niego skorzystać – z uwzględnieniem oczywiście potrzeb pracowników mających być bezpośrednimi odbiorcami wykupowanych usług. Oferta ubezpieczyciela musi więc być elastyczna – po to, by jak najtrafniej odpowiadać na stawiane ubezpieczeniu grupowemu dla firm wymagania.

Ważne jest też to, by prezentowana przez ubezpieczyciela oferta była kompleksowa, a osoba wykupująca usługę miała możliwość bezpośredniego kontaktu z jego przedstawicielem. Przedsiębiorcy chcący zapewnić swoim pracownikom dobre ubezpieczenie grupowe cenią sobie również prostotę w zakupie polisy oraz nieskomplikowanie procesu ubiegania się o wypłatę należnego świadczenia.

Ubezpieczenie grupowe z pakietem medycznym

Dużym atutem wybranych ubezpieczeń jest też to, że mogą zostać połączone z pakietem medycznym, stanowiąc rozszerzony benefit dla pracownika. Ważne jest to z tego względu, że ubezpieczenie grupowe z pakietem medycznym ułatwia osobom ubezpieczonym dostęp do lekarzy specjalistów oraz do wskazanych w umowie badań diagnostycznych i zabiegów. Co więcej, ubezpieczony może korzystać z konsultacji medycznych bez skierowania, a czas oczekiwania na wizytę jest stosunkowo krótki.