Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  797 727 144

Kto powinien ubezpieczyć się na wypadek nowotworu?

Współczesna medycyna ciągle się rozwija, stale wynajdywane są nowe lekarstwa lub udoskonalone metody leczenia. Pomimo tak intensywnego postępu, nadal nie ma leku na raka, a liczba pacjentów onkologicznych rośnie z roku na rok.

Dla kogo ubezpieczenie od nowotworu?

Z racji dużej zachorowalności na raka, firmy ubezpieczeniowe wprowadziły do swojej oferty ubezpieczenie od nowotworu. Taką onkopolisę może wykupić każdy, kto chce zabezpieczyć swoją przyszłość. Polega ona na wypłacie świadczenia w przypadku zachorowania na tę groźną chorobę. Jeśli w przeszłości już chorowałeś na raka, towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić udzielenia ubezpieczenia lub podnieść wysokość polisy. Zazwyczaj obowiązuje 3-miesięczna karencja przed ewentualną wypłatą pieniędzy przez ubezpieczyciela.

Co daje ubezpieczenie od nowotworu?

Ubezpieczenie zdrowotne zapewnia całkowite lub częściowe finansowanie leczenia. W zależności od wybranej firmy ubezpieczeniowej i opcji, opisanej szczegółowo w OWU, pomoc może polegać na opłaceniu lekarzy, badań, chemii lub późniejszej rehabilitacji. Prywatna opieka medyczna często bardzo pomaga, gdy państwowe leczenie okazuje się niewydolne.  Czasem warto połączyć obydwie formy leczenia, aby jak najszybciej pomóc pacjentowi. W przypadku zachorowania na raka, ZUS wypaca zasiłek chorobowy, świadczenie rehabilitacyjne, rentę z tytułu niezdolności do pracy i zasiłek pielęgnacyjny. Pomoc państwa w wielu przypadkach jest niewystarczająca, ponieważ oprócz kosztów leczenia chory potrzebuje funduszy na prowadzenie gospodarstwa domowego i zapewnienia innych potrzeb. Jeśli po nowotworze nie byłbyś w stanie prowadzić działalności gospodarczej, która stanowi podstawę dochodu, najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze wykupienie prywatnego ubezpieczenia na życie.