Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  797 727 144

Jakie ubezpieczenie na wypadek nowotworu wybrać?

W związku z dużą zachorowalnością na raka i tendencją do coraz częstszego występowania tej choroby w społeczeństwie, firmy ubezpieczeniowe wprowadziły ofertę polegającą na możliwości wykupienia polisy na wypadek nowotworu. Jeśli i Ty obawiasz się, że zabraknie Ci środków na leczenie i kompleksową opiekę medyczną, sprawdź, jakie ubezpieczenie możesz wybrać.

Co może znaleźć się w ubezpieczeniu od nowotworu?

W zależności od konkretnej oferty, ubezpieczenie od nowotworu może zapewniać pomoc finansową w różnej formie. Środki z polisy możesz wykorzystać na badania przesiewowe i genetyczne zlecone przez lekarza już na wczesnym etapie choroby. W dalszej kolejności zapłacisz za wizyty u specjalistów i badania typowe dla tej choroby, czyli markery nowotworowe, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, USG. Otrzymasz wsparcie psychologa, również dla członków Twojej rodziny. Możesz otrzymać rekompensatę finansową, która pozwoli Ci na zapewnienie dotychczasowego standardu życia w okresie, w którym nie będziesz mógł pracować zawodowo i zarabiać. Ubezpieczenie może też obejmować pomoc w dostarczaniu leków, transport medyczny, koszty rehabilitacji i usług pielęgniarskich.

Jakie firmy oferują ubezpieczenie od nowotworu?

W chwili obecnej ubezpieczenie od nowotworu, często jako dodatek do standardowej polisy na życie, oferuje kilka firm. Znajdują się wśród nich: Nationale-Nederlanden, ERGO Hestia, Allianz, UNIQUA, czy CUK. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ubezpieczyciele zabezpieczają się przed zawieraniem umów z osobami, które już chorują na raka. Z tego względu obowiązuje karencja, czyli okres pomiędzy podpisaniem umowy a rozpoczęciem obowiązywania ubezpieczenia. Jeśli zachorujesz w tym czasie, nie otrzymasz pieniędzy lub zostanie zmniejszona wysokość środków.