Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  797 727 144

Dlaczego warto zdecydować się na zakup ubezpieczenia grupowego?

Grupowe ubezpieczenia na życie stają się coraz bardziej popularne. Wynika to między innymi z inicjatywy pracodawców, którzy dążą do jak największego zaspokojenia potrzeb swoich pracowników poprzez korzystne benefity. Wiele osób zastanawia się jednak, czy warto w ogóle zdecydować się na taki zakup. Poniżej poznasz najważniejsze zalety wynikające z tej inwestycji.

 

Jakie są zalety ubezpieczenia grupowego?

Największą zaletą tego rodzaju polisy jest oczywiście stosunkowo niska składka. Zazwyczaj wynosi ona jedynie kilkadziesiąt złotych. Uogólniając, może ona wahać się w granicach od 30 do około 200 złotych. Zależy to oczywiście od rodzaju wybranej ochrony. Co więcej, najczęściej nie jest konieczne wypełnianie tzw. ankiety medycznej ani wykonywanie określonych przez ubezpieczyciela badań lekarskich. W tym przypadku nie występuje również okres karencji lub jest on minimalny.

Warto mieć na uwadze, że ubezpieczenie grupowe wiąże się z bardzo szerokim zakresem ochrony. Nie trzeba więc zawierać dodatkowych umów, aby stworzyć korzystny dla siebie pakiet. Słowem, to kompleksowa polisa, która obejmuje niemal wszelkie zdarzenia. Zanim jednak podpiszesz umowę, upewnij się, jaki jest jej zakres.

Oferując grupowe ubezpieczenia dla firm w Lublinie, zauważamy, że pracownicy cenią sobie fakt, iż obowiązek płatności leży po stronie pracodawcy. Oznacza to, że odciąga on z wynagrodzenia kwotę składki, zaś zatrudniony nie musi pilnować terminów płatności. Ogromnym udogodnieniem jest również krótki czas trwania umowy. Pracownik zaciąga więc krótkoterminowe zobowiązanie na wypadek rozwiązania stosunku pracy.

Jeżeli chcesz zaoferować swoim pracownikom benefit w postaci atrakcyjnego ubezpieczenia grupowego, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Proponujemy korzystne warunki umowy, a także możliwość rozszerzenia polisy o pakiet medyczny. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do Twojej dyspozycji.