Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  797 727 144

Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek nowotworu?

Niestety — statystyki nie pozostawiają złudzeń, jeśli chodzi o wzrost zachorowań na nowotwór. Nic nie wskazuje też na to, że sytuacja ta ulegnie zmianie. Choroba ta dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn w wieku średnim oraz starszym i jest jedną z głównych przyczyn zgonów w Europie. Nie dziwi, więc fakt, że coraz więcej osób myśli nad wykupieniem ubezpieczenia na wypadek tej przykrej okoliczności. Czy świadczenie jest rzeczywiście przydatne?

Dlaczego warto zdecydować się na świadczenie finansowe na wypadek choroby?

Nigdy nie ma się pewności, w jakiej sytuacji finansowej będzie się za jakiś czas. Każda zmiana na niekorzyść jest trudna, tym bardziej, jeśli trzeba w tym okresie mierzyć się z chorobą. Ponadto pokonywanie nowotworu jest procesem, na który są potrzebne dodatkowe środki, zarówno na lekarzy, leczenie, lekarstwa, jak i rehabilitacje oraz powrót do pełnego zdrowia. W tak trudnym momencie ważna jest płynność finansowa, która pozwoli skupić się na tym, co ważne.

W związku z tym warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie. Nowotwór nie wybiera dobrego czasu, gdyż nigdy nie jest się gotowym na to doświadczenie. Chcąc oszczędzić sobie trosk, można zadbać o dodatkowe świadczenie już teraz. Należy wziąć pod uwagę, że ubezpieczenie na wypadek nowotworu jest wsparciem również dla rodziny chorego w trakcie jego leczenia.

Czym kierować się wybierając ubezpieczenie na wypadek nowotworu?

Decydując się na świadczenie, należy zapoznać się z ofertą biura ubezpieczającego. Do wyboru są różne pakiety, np. podstawowy i rozszerzony. Pod uwagę brane są wiek, płeć i ryzyko zachorowania. Ubezpieczenie może różnić się wysokością, a nawet częstotliwością wypłacanej sumy. Trzeba też sprawdzić wysokość składek na tego typu świadczenie i porównać je z tym, ile w zamian można otrzymać.