Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  797 727 144

Co obejmuje ubezpieczenie grupowe?

Ubezpieczenie na życie jest polisą, którą każdy – obok ubezpieczenia domu lub mieszkania oraz samochodu – powinien posiadać. Wykupienie polisy indywidualnej gwarantuje jej idealne dopasowanie do osobistych potrzeb. Takie rozwiązanie jest popularne, jednak nie tak bardzo, jak ubezpieczenie grupowe. Czym różnią się od siebie te dwa rodzaje polis i co obejmuje ubezpieczenie grupowe?

 

Indywidualnie, czy grupowo – różnice w ubezpieczeniach

Zasady działania ubezpieczeń indywidualnych i grupowych są bardzo podobne. Największą zaletą polisy osobistej jest możliwość określenia sumy ubezpieczenia oraz dopasowanie ochrony ubezpieczeniowej do własnych potrzeb. Ubezpieczenie grupowe jest natomiast produktem gotowym – ma określoną sumę ubezpieczenia, zakres ochrony, cenę i czas trwania umowy. Co zatem można zyskać?

Co gwarantuje ubezpieczenie grupowe?

Polisa grupowa, jak sama nazwa wskazuje, jest skierowana do grupy osób – im jest ona większa, tym ubezpieczyciel musi dopasować swoją ofertę do różnorodnych potrzeb. Zakres świadczeń otrzymywanych w ramach ochrony ubezpieczeniowej jest zatem wynikiem uzgodnień pomiędzy zakładem ubezpieczeń i ubezpieczającym – najczęściej pracodawcą. Podstawę do rozmów stanowią potrzeby osób ubezpieczanych oraz specyfika prowadzonej działalności. Zwykle przedmiotem ubezpieczenia jest zdrowie i życie osoby ubezpieczanej, dlatego o wypłatę można starać się w przypadku śmierci lub poważnego zachorowania. Ale nie tylko. Ubezpieczenia grupowe umożliwiają otrzymanie wypłaty w przypadku niezdolności do pracy, inwalidztwa, narodzin dziecka, śmierci bliskiej osoby, nieszczęśliwego wypadku lub pobytu w szpitalu. Polisa grupowa w pracy może stanowić atrakcyjny benefit pracowniczy.

A może grupa otwarta?

Rynek ubezpieczeń kilka lat temu wyszedł naprzeciw potrzebom klientom prowadzącym jednoosobowe działalności gospodarcze, gospodarstwa domowe, studentom. Zaoferował ubezpieczenie w formie grupy otwartej. Jest to połączenie ubezpieczenia grupowego (szeroki zakres świadczeń) z ubezpieczeniem indywidualnym (dobór odpowiedniego wariantu dla danej osoby).